انرژی درمانی
  
 انرژی درمانی
 
آرشیو
 
پنج‌شنبه 23 شهریور‌ماه سال 1385

سمبلهای ریکی

 

سمبلهای زیبای ریکی علاوه بر کمک به شما در متمرکز کردن انرژی یا انتخاب فرکانس خاصی از اون کمک می کنن تا بتونید از انرژی ریکی برای کاربردهای ذهنی – عاطفی، انرژی از راه دور یا به زمان دیگر و یا تقویت آن استفاده کنید و همچنین اعتماد به نفس بیشتری برای کار با انرژیهای ریکی(2) به شما می دن اما اجازه بدین یادآوری کنم که سمبلها ابزارهایی هستند برای کمک به نوآموزان تا انرژی را هدایت کنند پس وقتی با ریکی راحت و صمیمی شدید دیگه ازشون استفاده چندانی ندارین یعنی درست مثل چرخهای کمکی یه دوچرخه هستند، اگه نباشن اوایل کار یاد گرفتن دوچرخه سواری واسه خیلیها سختتره اما طبیعتاً لازم هم نیست که برای همیشه بمونن. فراموش نکنید که برای بسیاری از کارورزان و اساتید ریکی، این سمبلها علاوه بر مقدس بودن محرمانه هستند لذا علاوه بر حفظ قداست سمبلها رعایت حال سایرین را فراموش نکنید.

یادآوری این نکته هم لازمه که به دلیل تاریخچه سمبلها که خانم تاکاتا در محرمانه نگه داشتن آنها و اینکه سایر افراد سمبلها را نبینند اصرار زیادی داشتند و در نتیجه به شاگردانشان معمولاً اجازه همراه بردن کاغذ سمبلها را نمی دادند و صرفاً راه حفظ کردن سمبلها در کلاس ریکی را پیش روی شاگردانشان قرار می دادند، چند ورژن مختلف از سمبلها وجود دارد که تفاوتهای جزئی ظاهری با هم دارند ولی همه آنها برای شما به طور یکسان کار خواهند کرد و ای« مورد را صرفاً به این دلیل ذکر کردم که بدانیم تصاویر زیر تنها حالت ممکن سمبلها نیستند و اگرچه شکلهای این راهنما نزدیکترین حالت به شکلی هستند که خانم تاکاتا رسم می کرده، سایر شکلهای موجود در شاخه های مختلف ریکی هم به همین اندازه قابل استفاده هستند.

 

روش استفاده سمبلها به صورت رسم کردن آنها با انگشتانی به هم چسبیده (به شکل مخروط) یا به صورت ذهنی و یا با چشم وپس از رسم، سه بار تکرار نام آنهاست. اگر شکل سمبل در ذهنتان نبود هم می توانید سه بار تکرار کردن نام سمبل را به تنهایی استفاده کنید.

 

برای استفاده از سمبل، می توانید سمبل را کف دستتان رسم کنید و به ناحیه مورد نظر انرژی بدهید یا مستقیماً روی فرد یا شیء مورد نظر آنرا رسم نمایید و یا حتی ذهناً آنرا بر روی محل مورد نظر رسم کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، طبیعتاً پس از رسم، سه بار هم نام آنرا در ذهن تکرار می کنیم.
 

 

سمبل اول: سمبل قدرت

 

این سمبل که "" تلفظ می شود به معنای "تمام قدرت جهان را در این نقطه قرار بده" ترجمه می شود. اگرچه معمولاً همه سمبلها در ریکی 2 آموزش داده می شود، در برخی سبکها این سمبل در ریکی 1 گفته می شود. می توان گفت که این سمبل با چاکراهای 1 و 2 و زمین در ارتباط است.

 

از این سمبل برای تقویت انرژی هر زمان که به استفاده از آن هدایت شدید استفاده کنید. توصیه می کنم که از این سمبل بر روی کودکان و چاکراهای بالایی استفاده نکنید. برای استفاده از این سمبل می توانید آنرا بر روی محل مورد نظر رسم کنید و نام آنرا سه بار ذهناً بگویید یا اینکه رسم را هم ذهناً انجام دهید یا به جای فرد دیگر آنرا روی کف دستتان رسم کنید و بعد با دست به او انرژی بدهید.

 

سمبل بالا را می توان به تنهایی یا همراه با سمبلهای دیگر به کار برد به این صورت که اول سمبل ذهنی-عاطفی یا راه دور را رسم می کنید و سپس این سمبل را رسم می کنید.

 

یک کاربرد دیگر این انرژی پاکسازی اشیاء، اتاق یا کریستالها از انرژی منفی است. برای پاکسازی اتاق این سمبل را در کنجهای اتاق یا روی دیوارها و کف و سقف آن رسم کنید و سپس سمبل را بزرگ و دهنی یا با دو کف دست به هم چسبیده یا با دستی که انگشتانش به هم چسبیده در هوای اتاق رسم کنید و مدتی به اتاق انرژی دهید به این صورت که دستها را از طرفین باز کنید طوری که کف دست رو به خارج باشد و ریکی بدهید و هر یکی دو دقیق یکبار کمی بچرخید.

 

همچنین از این سمبل برای تقویت و کمک به پاکسازی خوراکیها و آشامیدنیها و شارژ کردن آنها قابل استفاده است به این صورت که سمبل را بر روی آن رسم کنید (شامل سه بار تکرار نام آن در ذهن) و سپس به آن ریکی بدهید.

 

در پایان انرژی درمانی می توانید این سمبل را به عنوان مهر و موم انرژی فرد روی هاله او رسم کنید و به او انرژی بدهید. این موضوع در مورد افرادی که احساس می کنید شارژ می شوند اما سریع انرژی را از دست می دهند و به ویژه در جلسات اولیه درمان و بین دو جلسه درمانی قابل توصیه است.

 

برای حفاظت و شانس هم از این سمبل استفاده شده است. می توانید سمبل را در اطراف خود ببینید یا آنرا در اطراف شیء مورد نظر رسم کنید و به آن انرژی دهید.

 

پیش از حمام کردن، سمبل را بر روی دوش رسم کنید و کمی ریکی بدهید با این نیت که آبی که شما را پاک می کند با ریکی همراه باشد. همچنین شامپو، شامپو بدن و لوسیونها را هم می توانیأ شارژ کنید.

 

و همچنین می توانید بر روی این سمبل مدیتیشن کنید به این صورت که نام آنرا به صورت ذکر استفاده کنید یا شکل آنرا بکشید و بر روی آن با چشم تمرکز کنید یا اینکه قبل از مدیتیشن آنرا بالای سرتان تصور کنید و سپس به هر طریقی که راحتید مدیتیشن کنید. یک حالت مناسب دیگر تصور سمبل با چشم بسته (تمرین تمرکز روی شکل آن پیش از بستن چشم کمک می کند) به رنگ بنفش یا طلایی است که به آن اجازه می دهیم اگر خواست به هر رنگی در بیاید.

 

 

سمبل دوم: سمبل ذهنی - عاطفی SHK

 

این سمبل که "" تلفظ می شود به معنای "یکی شدن انسان و انرژی الهی" ترجمه می شود. انرژی این سمبل انرژی ملایم عشق و هماهنگی است. این سمبل را هم هر زمان که به استفاده از آن هدایت شدید به ویژه در مشکلات عاطفی یا عادتی استفاده کنید.

 

یکی از تاثیرات این سمبل کمک به تعادل نیمکره های راست و چپ مغز است و در کمک به ترک عادتهای بد و ناخواسته و کاهش استرس کاربرد دارد. می توان گفت که این سمبل با چاکراهای 3 و 4 و ماه در ارتباط است.

 

این سمبل نه تنها به درمان بیماریها و مشکلات روانی و عاطفی کمک می کند بلکه در بیماریهای جسمی که منشاء روانی دارند و به ویژه سردردها نیز مؤثر است. همچنین به کسی که قصد دارد تغییرات مثبتی در خود بدهد کمک می کند.

 

استفاده از این سمبل، که به نظر می رسد بیشتر در هاله کار می کند تا جسم، به همراه سمبل قبلی برای افزایش قدرت و همراه سمبل بعدی برای کمک بیشتر به ریشه های مشکل ذهنی/عاطفی حاضر در گذشته قابل توصیه است و می توانید هر سه سمبل را هم با هم به کار ببرید.

 

اگر چیزی را فراموش کردید (مثلاً جای کلیدها را)، از این سمبل برای کمک به یادآوری استفاده کنید به این صورت که دستها را روی سرتان بگذارید و سمبل را استفاده کنید و جمله مناسب مثلاً "ظرف یک دقیقه جای کلیدها را به یاد می آورم" را سه بار ذهناً تکرار کنید و ریلکس و راحت شوید.

 

زمانی که بحث و جدلی با کسی دارید که مشخص است از نوع گفتگوی آگاهانه نیست، این سمبل را بین خودتان تصور کنید به این صورت که انرژی که بین شما رد و بدل می شود را فیلتر و تصفیه می کند.

 

سمبل سوم: سمبل راه دور HSZSN

 

این سمبل که "" تلفظ می شود به معنای "بودای درون من با بودای تو برای گسترش سلامت و هماهنگی متصل شود" ترجمه می شده است. ترجمه دیگری از آن "نه گذشته، نه حال، نه آینده" و ترجمه شاید بهتری از آن آن "تفکر صحیح، گوهر زندگی است" می باشد. ترجمه لغت به لغت آن شبیه "اصالتاً-فرد-درست-راه راست-ذهن(حضور قلب)" خواهد شد. این سمبل را هم هر زمان که به استفاده از آن هدایت شدید به ویژه برای ارسال انرژی از راه دور یا به زمانی غیر از زمان حال استفاده کنید.

 

حتی زمانی که فرد نزدیک شماست، می توانید با استفاده از این سمبل انرژی را از فاصله به تمام هاله او بتابانید تا خود به جایی که مناسبتر است برود. این کار به ویژه در مورد حیوانات و گیاهان و کودکان یا در پایان جلسه انرژی درمانی مناسب است. همچنین برای انرژی دادن به گذشته فرد به ویژه به همراه سمبل قبلی مناسب است. 

 

با استفاده از این سمبل می تونید به گذشته یا آینده ریکی بدین به این صورت که سمبل رو رسم کنید با این نیت که انرژی که الان می دین مثلاً فردا ظهر سر جلیه مهمی که دارید بهتون برسه و بعد انرژی بدید. هدف ریکی در شفای گذشته شفای مشکلات شما و وابستگیهای شما به گذشته یا اثریه که اون موضوع روی شما گذاشته نه تغییر دادن گذشته. بخصوص در مورد اثرات روانی گذشته (و به قول برخی زندگی گذشته) می تونه پرکاربرد باشه.

 

اگرچه ریکی دادن از راه دور می تونه به آسونی گرفتن دستها به سمتی و انرژی فرستادن برای او یا تصور او بین دو دست و ریکی دادن به او باشه ولی روشهای مختلف مربوط به این کار در جلسه کلاس بیان می شه تا با تمرین، روش مناسب خودتون رو پیدا کنید.

 

کپی یا پرینت از این مطالب به شرط حفظ کامل آن و عدم ایجاد هرگونه تغییر در آن و با ذکر آدرس سایت و نام "احسان" به هر تعداد و هر شکل آزاد است.


خبرنامه
نا
 
تعداد بازدیدکنندگان : 64243


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها